MŠ Žižkov

Provoz MŠ: 6:15 - 16:30
 Telefon: 569 429 287

O škole

Naše MŠ je postavena v okrajové části města v blízkosti sídliště, ZŠ a parku. Provoz v ní byl zahájen v dubnu 1979. Budova se skládá ze dvou částí. V první se nachází kuchyň, sklady potravin a prádla, kanceláře, dílna a místnost, využívaná k divadelním představením a k pohybovým aktivitám. V květnu roku 2010 zde byla po rekonstrukci bývalého bytu zřízena třída pro 14 dětí, včetně šatny i sociálního zařízení. V srpnu roku 2013 došlo k zateplení stropů, výměně oken a školka dostala novou fasádu.

Ve druhé části MŠ se nacházejí třídy - dvě v přízemí a jedna v patře. U každé třídy je kuchyňka pro výdej stravy, hygienické zařízení a šatny pro děti a zaměstnance. Třídy jsou prostorné, rozdělené zatahovacími dveřmi na hernu s kobercem, která slouží i jako ložnice a třídu se stoly, která slouží zároveň jako jídelna.

Počet pedagogů: 7

Počet nepedagogů: 5

U školy je rozsáhlá zahrada, vybavená dvěma sklady na hračky a vozidla pro děti, zahradním domkem, altánkem, průlezkami, klouzačkou a houpačkami. Jsou zde tři pískoviště, v létě využívané sprchoviště a pro zimní radovánky umělý kopec.

budova