MŠ Žižkov

Provoz MŠ: 6:15 - 16:30
 Telefon: 569 429 287

O škole

Naše mateřská škola je postavena v klidné okrajové části města v blízkosti sídliště, základní školy a parku. Provoz v ní byl zahájen v dubnu 1979.  V srpnu roku 2013 došlo k zateplení stropů, výměně oken a školka dostala novou fasádu. V létě roku 2017 byla zrekonstruována kuchyně a všechna sociální zařízení.

Budova se skládá ze dvou částí.

první části se nachází kuchyně, sklady potravin a prádla, kanceláře a dílna. V květnu roku 2010 zde byla po rekonstrukci bývalého bytu zřízena nová třída pro 14 dětí, včetně šatny i sociálního zařízení. Najdeme zde také prostornou tělocvičnu, která svými moderními prvky a netradičním nářadím a náčiním nabízí dětem nejrůznější pohybové aktivity a vyžití.

Ve druhé části MŠ se nacházejí třídy s kabinety na pomůcky - dvě v přízemí a jedna v patře. U každé třídy je kuchyňka pro výdej stravy, hygienické zařízení a šatny pro děti i zaměstnance. Třídy jsou prostorné, rozdělené zatahovacími dveřmi na hernu s kobercem, která slouží i jako ložnice, a třídu se stoly, která slouží zároveň jako jídelna.

Vybavení tříd je každým rokem modernizováno. Děti mají k dispozici velké množství hraček a didaktických pomůcek, které jsou pravidelně obnovovány dle nových trendů.

U školy je nádherná rozsáhlá zahrada s travnatou plochou a se vzrostlými zdravými stromy, které zajišťují dětem v horkých dnech možnost stínu. Na zahradě děti mohou využívat různé průlezky, klouzačky, houpačky, dvě prostorná pískoviště a jedno oblázkoviště. V létě mají k dispozici moderní multifunkční mlhoviště s bezpečným povrchem a různými herními prvky. Pro zimní radovánky je zde vytvořen umělý kopec. I na zahradě děti využívají spoustu hraček, různá vozidla, koloběžky, odrážedla, která jsou uložena ve dvou skladech. Na zahradě je také zahradní domek a altánek, kde mají děti k dispozici kuchyňku a obchůdek.

Kapacita školy je 89 dětí, které jsou rozdělené do čtyř tříd.

V současné době zde pracuje 8 pedagogických pracovníků. Vedoucí učitelka je odborník v oblasti speciální pedagogiky a nabízí konzultace a pomoc rodičům dětí, u kterých se objeví různé obtíže. U dětí předškolního věku realizuje orientační diagnostiku školní připravenosti a zajišťuje následnou péči formou Edukativně stimulačních skupinek. Všechny učitelky se aktivně vzdělávají v různých oblastech, některé si zvyšují své kvalifikace, aby mohly co nejlépe zajišťovat výchovně vzdělávací práci. Provoz školy zajišťuje 5 provozních zaměstnanců.

V naší práci klademe velký důraz na pohodovou a klidnou atmosféru, kterou vytváří celý pracovní tým. Vzájemně se respektujeme, pomáháme si, spolupracujeme a inspirujeme se. To vše učíme i děti, a tím utváříme zdravý kolektiv v celé školce. Děti i rodiče bereme jako rovnocenné partnery. Snažíme se naplňovat společnou myšlenku, aby do naší školky všichni chodili rádi, a aby se nám tam spolu hezky žilo a učilo.